Boston limanından merhaba!

Gayrimenkule dayalı stratejik yatırım olanakları sunan, Boston merkezli finans platformu Investors’ Harbour‘a hoşgeldiniz. 

Boston Hahbah Edited

“ABD’de emlak yatırımı yapmanın tek yolu ev almaktan geçmiyor.”

  • “Real Estate Crowdfunding” artık Amerikalılar için sağlam ve kârlı bir yatırım sisteminin diğer adı.

  • 2014’te yürürlüğe giren yasalar ile Amerikan Sermaye Piyasası ve Borsa Komisyonu, (SEC) gayrimenkul geliştirme hisselerinin de halka açılmasını olanaklı kıldı.

  • Investors’ Harbour, bu modeli yalnızca Amerikalılara değil, Asya ve Avrupa’daki “akredite yatırımcı” statüsü taşıyan katılımcılara da sunuyor.

Screen Shot 2019-03-26 at 11.07.40 AM

35 yıllık bilgi ve birikim

Harbour’daki yatırım teklifleri, inşaat finansı, gayrimenkul geliştirme ve fon yönetimi alanlarında 35 yılı aşkın tecrübeye sahip bir aile şirketi olan Admiral Realty Capital tarafından hazırlanmaktadır.

Kısa dönemli programlar

Farklı ülkelerdeki pek çok yatırım programlarının aksine Harbour fonları kısa süreli olup, toplamda 12 ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda fona katılan üyeler yatırım miktarlarını faizi ile geri alırlar. Dileyen yatırımcılar bir sonraki etaba katılmak üzere programda kalma seçeneğine de sahiptirler.

Bu yıl katılıma açık olan fonumuz Admiral Real Estate Fund 5’in minimum katılım miktarı $50,000 USD, (Elli Bin Dolar) yatırımcılarına sunduğu kâr yüzdesi de %9.5 (Yüzde Dokuz Nokta Beş) olarak belirlenmiştir.
Şu anda aktif olan programımız ve de akredite yatırımcı statüsü hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Vaktiniz ve ilginiz için teşekkürler.

 

 

 

Admiral Logo

AArop3

“Gayrimenkul, hiç şüphesiz, güçlü bir yatırım portföyünün vazgeçilmezi. Her tecrübeli yatırımcı, birikiminin bir kısmının emlakta durması gerektiğinin bilincindedir – özellikle de Amerikan emlak piyasası gibi global değeri ve dinamizmi yüksek bir mecrada.

 

Yakın bir tarihe kadar, gerek Amerikan vatandaşları, gerekse uluslararası girişimciler için, ABD’de emlak yatırımı yapmanın yegâne yolu mülk almak ile sınırlıydı. Ne var ki mülk sahibi olmak, “property ownership” – özellikle de Amerika’da yaşamayanlar için – doğru yeri tespit etmek, emlak vergisi ödemek, senelik bakımları yaptırmak, kiracı bulmak ve yatırımın kazancını beklemek gibi etmenler sebebiyle büyük bir külfet listesi edinmek anlamına geliyor.

2014’te yürürlüğe giren, ve 2016’da geniş  çerçevede uygulanmaya başlanan yasalar ile Amerikan Sermaye Piyasası ve Borsa Komisyonu, (SEC) gayrimenkul geliştirme hisselerinin de halka açılmasını olanaklı kıldı. Bu bağlamda, artık yapı projeleri, kitlesel fonlama metodolojisi ile bireysel yatırımcıları ortak olarak alabiliyor. Son beş yılda bireysel yatırım seçenekleri arasında zirveye oturan Real Estate Crowdfunding, artık Amerikalılar için sağlam ve kârlı bir yatırım sisteminin diğer adı haline geldi.

Biz Admiral Realty Capital olarak, bu sistemi Avrupa ve Türkiye’de temsil ediyoruz. Biz bir aile şirketiyiz ve bu alandaki tecrübemiz 1970’lerin sonuna dayanıyor. 35 yıl aktif olarak Amerika’nın 4 farklı eyaletinde developer ve general contractor olarak yapı projeleri yürüttük. Son 10 yıldır da “real estate syndication” denilen ortaklı finans sistemi ile inşaat sermayesi yönetiyoruz. Dünya’nın pek çok yerinden ortaklarımız oldu. Yönettiğimiz yapı finansı fonlarına katılan kişilerin ortak özelliği, birikimlerini güvenceye almak ve bunu yaparken diğer tüm yatırım araçlarına göre çok daha fazla kâr elde etmek istemeleri.”

AArop2

“Bu tip projelerde iki farklı yöntemden biri izlenir: “debt” veya “equity” yöntemi. Equity’de fon katılımcıları aslında inşaat projesine ortak olurlar. Bu sebeple kazançları da o inşaat projesinin başarılı oluşuna doğrudan bağlıdır. Bizim 10 yıldır başarıyla uygulayageldiğimiz debt yönteminde ise fon bir banka gibi çalışır. Ortaklarımızın yatırımlarını ve kendi payımızı bir LLC’de (Limited Liability Company) toplarız. Daha sonra bu LLC, yapı projesine belirli bir süreyle sınırlanmış bir kredi verir. Proje, bu inşaat sermayesini “loan term” sonunda faizi ile geri ödemekle yükümlüdür.

Bu sene aktif olan fonumuz Admiral Real Estate Fund V, LLC adını taşıyor. Hawaii Eyaleti’ndeki en büyük yapı projelerinden birine finansman sağlıyoruz. Bu proje, yerel yönetimle irtbat halinde yürütülen bir mahalle genişletme projesi. Bize katılmak isteyen tüm girişimcileri Harbour platformumuza bekliyoruz.” 

Dr. Alp Atabay

Mart 2019, Boston